14-03-2016 Строка

У рамках проведення Шевченківських днів слухачі та студенти 4 курсу Черкаського відділення разом з професорсько-викладацьким складом академії вшанували пам'ять великого народного поета і художника Тараса Григоровича Шевченка та відвідали музей «Кобзаря».

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Справді унікальним місцем є музей однієї книги – «Кобзаря» Тараса Шевченка, розташований у центрі Черкас. Музей перебуває в одному з найстаріших будинків Черкас, який на початку ХХ століття належав братам Цибульським, місцевим підприємцям.
Під час останнього приїзду в Україну Шевченко хотів купити невелику ділянку землі біля Канева, щоби там оселитися. Проте за чиїмось доносом поета було заарештовано й привезено до поліцейської управи в Черкасах, де він мусив пробути декілька днів. Чекаючи на вирішення своєї долі, за сприяння купців Цибульських, з 18-го по 22-ге липня 1859-го року гостював у їх будинку на розі вулиць Хрещатик і Байди-Вишневецького, там, де сьогодні є музей «Кобзаря».

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Музей же було створено 1989-го року на честь 160-річчя з дня виходу книги в Петербурзі. Біля витоків ідеї та створення музею стояла Ольга Михайлівна Шарапа, що є прапраправнучкою Тараса Шевченка по братові Микиті.

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Заклад вирізняється тим, що має не лише колекцію шевченківських видань, а й безліч документів і матеріалів, пов’язаних із цими геніальним виданнями, що втілює долю цілої нації. У музеї показано історію видання доробку поета, джерела його творчості, найцікавіші видання, простежено еволюцію ілюстрування шевченківських творів, а також «Кобзарі» у перекладах мовами народів світу.

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Експозицію третьої зали присвячено перекладам «Кобзаря» мовами світу й виданням збірки в незалежній Україні. Щодо перекладів, то їх сьогодні близько ста сорока, починаючи від найраніших – російською й польською мовами, й закінчуючи доволі новими або рідкісними – якутською, японською, китайською, тамільською, удмуртською, кримсько-татарською та циганською.
Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

18008 м.Черкаси,
вул. Смілянська, 83

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
nnizn_cher@naiau.kiev.ua

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

телефон/факс
+ 38 (0472) 63 54 74

Приймальна комісія:

Приймальна комісія

+ 38 (044) 520 06 66